Üürikorteri jagamine korterikaaslasega kui hea võimalus üürikulu kokkuhoiuks

15.02.2020 10:55 / 1217 vaatamisi

Üürikorteri jagamine korterikaaslasega on hea võimalus üürikulu kokkuhoiuks. Enne korterikaaslase võtmist tuleb aga arvestada erinevate teguritega, mis võivad mõjutada kooselu. Sobiva korterikaaslase leidmine on aga aega väärt, sest hiljem kokku kolides ebameeldiva üllatuse osaliseks saada võib olla veelgi rohkem stressitekitav. Kuidas leida korterikaaslane ja millele tuleks mõelda enne, kui hakkad koos elama uue korterikaaslasega? 

Kuidas leida korterikaaslane? 
Kõige esimeseks mureks kipub tihtipeale olema, et kust leida sobiv korterikaaslane. Esmalt tasuks uurida enda sõprade ja tuttavate käest, kas on keegi, kes otsib samuti üürikorterit. Kui Sul on olemas juba sobiv üürikorter, kuid üks tuba seisab tühjana, siis on Bidrentos võimalus lisada üürikuulutus väljaüüritava toa kohta. Pärast kuulutuse lisamist soovitab platvorm sobivaid üürnike, kes on toa üürimisest huvitatud. Kui tegu ei ole Sinu kinnisvaraga, siis tuleb kindlasti enne kuulutamist üürileandjalt luba küsida. Kui Sul ei ole aga võimalik üürikuulutust lisada, siis pakub platvorm võimalust osta ligipääs üürisoovidele. See annab võimaluse vaadata teiste lisatud üürisoove ning sobiva inimese leidmise korral saad temaga mugavalt ühendust võtta ja teha ettepaneku koos üürimiseks. Kui lisad üürikuulutuse Bidrentosse, siis jaga seda ka sotsiaalmeedias ning erinevates kinnisvarateemalistes gruppides. Mõned üürigrupid, millega liituda:
Üürnikud ja üürimine 
Üürikorterid Tallinn/Harjumaa OTSE OMANIKULT 
Üürikorterid Pärnu/Pärnumaa (maakleri vaba) 

Leia tuba või sobiva planeeringuga üürikorter 
Korterikaaslasega koos elades on oluline korteri planeering. Üheks parimaks lahenduseks on planeering, kus ühe elaniku tuba asub ühel pool korterit ja teine teisel pool ning korteri keskmes on köök ja vannituba. Nii võib kindel olla, et kumbki pool ei sega igapäeva toimetuste tegemisel üksteist. Kui Sa ei ole leidnud sobivat tuba või üürikorterit, mida korterikaaslasega jagada, siis vaata üürikuulutusi või lisa tasuta oma üürisoov

Usaldus
Kui sinu keskkooliaegne sõber soovib Sinuga korterit üürida, siis esmajoones võib tunduda, et tegu on perfektse korterikaaslasega. Kui neil on aga vanast ajast juba Sinu ees rahavõlg, siis tuleb arvestada, et ka üüri maksmisega võib tekkida probleeme, isegi kui tegu on väga hea sõbraga. Vali endale korterikaaslane, kelle puhul tead, et ta on võimeline maksma igakuiselt üüri.

Taustakontroll 
Kui oled leidnud inimese, kes soovib Sinuga koos korterit üürida, kuid tema taust on sulle teadmata, siis tasub kindlasti viia läbi taustakontroll. Vaata üle väljavalitu sotsiaalmeediakanalid ning avalike registrite info. Bidrentos on välja toodud erinevad täiendava taustakontrolli võimalused. 

Harjumused
Osad inimesed hindavad puhtust ja ei salli korralagedust, teised aga ei ole vastu segadusele. Kuna erinevate kommete ja harjumustega inimeste vahel on konflikt lihtne tekkima, siis tuleks kindlasti enne kokku kolimist arutleda läbi mõlema poole harjumused ja eluviisid ning kontrasti korral leppida kokku, kuidas edasi toimida nii, et mõlemale poolele oleks kooselu stressivaba.