Kas lühiajaline majutusturg on kokku kukkumas ja kas on oodata tormijooksu pikaajalisse üüriturgu?

13.03.2020 18:40 / 2509 vaatamisi

Seoses koroonaviirusega on järjest karmistuvad meetmed tõsiselt mõjutanud ja mõjutavad ka lähitulevikus kogu Eesti turismisektorit. See tähendab omakorda väga keerulist aega ka majutusasutustele nagu näiteks hotellid, külaliskorterid (lühiajalised üürikorterid) ja puhkemajad, mille peamine täituvus ja käive oleneb just Eestit külastavate turistide arvust ning ka siseturismist. Tänase seisuga on reisi-ja turismiettevõtetetel toimunud juba 2- kuni 3-kordne käibelangus, mis annab meile kõigile väiksemal või suuremal määral tunda. 

Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu juhi Maarika Liivamäe sõnul prognoosib liit hetkeseisu põhjal hotellide täituvuse kukkumist sel kuul lausa 60-70%. Eeskätt saavad kannatada majutus-ja toitlustusasutused. Liivamägi räägib, et kuna olukord muutub niivõrd kiiresti, siis ei ole välistatud see, et uuel nädalal näeme esimesi päris tühje majutusasutusi. See omakorda tähendab töötajate sundpuhkustele saatmist, mis on valusad otsused nii töötajate kui tööandjate jaoks.

Kadi Saadlo, kes on Centennial Hotel Tallinna  ja Kreutzwald Hotel Tallinna hotellide juhataja nendib samuti, et olukorda võib pidada tõesti halvaks. Turismisektor on saanud ränga hoobi ja kuigi hotelle veel esialgsetel andmetel ei suleta, on majutussektori käibed kukkunud 2-3 korda ja samuti ka hotellide täituvus. Kuigi hindade langetamisega saab täituvust teatud määral mõjutada, pole siiski tegemist jätkusuutliku tegevusega, vaid pigem lühiajalise tulekahju kustutamisega. Praegust olukorda tuleb võtta väga tõsiselt. Hetkel suletakse hotelle korruste või tiibade kaupa, et hoida tegevuskulusid kokku ja karta võib, et sellise olukorra jätkudes võib olla tulemas suuremahuline koondamiste laine, mis paneb majutussektoris töötavad inimesed raskesse majanduslikku olukorda (Saadlo, 2020).

Taavo Annus, Bidrento üüriplatvormi asutaja: “Seoses viimase aja sündmustega ja Eestit külastatavate turistide arvu vähenemisega, on langenud nõudlus ka lühiajaliste üürikorterite järgi. Seetõttu on läinud paljud üürileandjad hinnaalanduse teed mööda ja langetanud oma külaliskorterite hindasid 15-25%! Kuna hetkeolukord on selline nagu ta on, on õige aeg mõelda pikemaajalise üürimise peale. Kindlasti leidub palju inimesi, kel on seoses külaliskorterite äriga mitmed laenu-ja maksekohustused, mis vajavad olenemata olukorrast tasumist. Eesti üüriturul on märkimisväärne hulk kortereid mõeldud just lühiajaliseks väljaüürimiseks läbi Airbnb ja Booking.com platvormide, kuid kuna viimaste nädalate sündmused on endaga kaasa toonud drastilise languse majutusasutuste nõudluses, siis on õige aeg mõelda strateegia muutmisele. Siinkohal tasub kaaluda võimalust lisada oma külaliskorter Bidrento üüriplatvormile ja leida sealt kaudu oma korterile uus pikaajaline üürnik kuniks nõudlust jagub. ”

Taavo Annus soovitab kaaluda Bidrento platvormi üürikorteri väljaüürimiseks kuna see on Eesti esimene otse omanikele loodud üüriplatvorm, mis aitab leida usaldusväärse üürniku kõige kiiremal ja mugavamal viisil. Samuti Bidrento pakub ka üürnike taustakontrolli ja üürilepingu genereerimist vaid ühe klikiga ning pakub ka haldustarkvara BidrentoPro, mis lihtsustab üürileandja elu nagu Airbnb-s korterit hallates.

Selleks, et aidata üürileandjaid sellises keerulises olukorras, Bidrento on otsustanud pakkuda üüriplatvormil kuulutamist 50% soodsamalt. Selleks kasuta sooduskoodi LAHENDUS. Kui Sul tekib küsimusi, siis kirjuta meile kindlasti info@bidrento.ee või Bidrento Facebooki sõnumitesse.