5 asja, mida hindavad üürnikud üürikorteri juures

28.02.2020 10:09 / 1931 vaatamisi

Üüriprotsessi edu sõltub paljuski sellest, kui atraktiivne on üürikorter potentsiaalsete üürnike jaoks ja kui hästi oskab üürileandja välja tuua üüriobjekti tugevused. Usaldusväärse ja hea üürniku leidmine võib olla paras katsumus, kuid mida rohkem näeb vaeva üürileandja üüriobjektiga, seda tõenäolisem on, et huvilisi on rohkem ja kogu protsess möödub kiiremini. Mida hindavad head ja usaldusväärsed üürnikud üürikorteri juures? 

Turvalisus
Kõik me soovime, et kodu oleks meie kindlus. Üürileandjana tuleks veenduda, et erinevad turvameetmed oleks täidetud. Oluline on, et üürikorteri välisuks oleks kindel ja tugev. Samuti võiks olla välisuksele paigaldatud uksesilm ja uksekett. 

Seisukord
Kui üürileandjana otsid üürnikku, kes hoiaks Sinu korterit heaperemehelikult, siis on oluline, et korteri seisukord oleks sisse kolimiseks sobiv. Enne korteri üürile andmist tuleks veenduda, et korter on puhas ning kõik puudused oleks eemaldatud. Üürniku eest ka väiksemate vigade varjamine võib tuua kaasa hilisemaid pretensioone.  

Koduseadmete olemasolu 
Üürilepingu sõlmimine on üürniku jaoks suurem kulutus, kuna lisaks üürile tuleb maksta ka tagatisraha ja mõningal juhul isegi ka maakleritasu. Kui üürikorteris puudub külmkapp ja pesumasin, tuleb üürnikul need seadmed ise muretseda, mis tähendab järjekordset väljaminekut ning võib üürikorteri valimisel saatuslikuks saada. Soovitame üürileandjatel tagada elementaarsete koduseadmete olemasolu - tihtipeale on üürnikud nõus maksma siis ka kõrgemat üürihinda.

Infrastruktuur
Üürnikud hindavad, kui üürikodu läheduses on hea infrastruktuur. Pered, kus on kasvamas väiksed lapsed, eelistavad lasteaia ja kooli olemasolu. Noorte puhul on määravaks aspektiks tihtipeale ülikooli lähedus. Kui korteri asukohas on olemas hea infrastruktuur, tuleks sellest kindlasti üürikuulutuses teada anda - see võib anda eelise teiste objektide seas, kus infrastruktuur ei pruugi olla nii arenenud.

Hind 
Ei ole üllatuseks, et hind on jätkuvalt üks olulisemaid aspekte, mida vaadatakse üürikorteri valimisel. Üürileandjana tuleks veenduda, et üürihind ei oleks liiga kõrge. Bidrento platvorm pakub võimalust lisada kuulutus oksjoni vormis, mis on suur abimees üürihinna kujundamisel. Kindlasti tuleks tutvuda ka teiste üürileandjate kuulutustega, et saada arusaam üürikinnisvaraturul toimuvast. 

Kui soovid oma üüriobjektile leida usaldusväärse üürniku, kuid üürileandjana kardad, et selle jaoks napib aega, siis tutvu lähemalt Bidrento lisateenustega. Hoolime sellest, et nii üürileandja kui ka üürniku vajadused oleksid täidetud ning kogu üüriprotsess mööduks lihtsalt ja muretult.