Teave Bidrento.ee veebilehe küpsiste kohta

Alljärgnevalt kirjeldame Bidrento.ee (Bidrent OÜ, registrikood 14446981; aadress Suur-Patarei tn 27, 10415 Tallinn) veebilehe küpsiste kasutamise tingimusi. Tingimustes on välja toodud milliseid küpsiseid ning sarnaseid tehnoloogiaid Bidrento.ee veebileht ja kõik selle alldomeenid kasutavad.
Bidrento.ee veebileht ei vaja kasutaja nõusolekut hädavajalike küpsiste kasutamiseks. Ilma nendeta ei ole veebilehe külastamine ja kasutamine võimalik. Kasutaja nõusolekut loetakse veebilehe sirvimise jätkamisega. Ülejäänud küpsiste osas nõustub kasutaja küpsiste paigaldamisega andes oma nõusoleku käesolevatele tingimustele, mida Bidrento.ee küsib kasutajalt veebilehel kuvatava bänneri kaudu. 

Küpsised:
Küpsised on väikesed tekstifailid, mis paigaldatakse kasutaja arvutisse veebilehtedelt, mida kasutaja külastab. Küpsiste paigaldamist saab kasutaja lubada või keelata oma veebilehitseja sätetest. Küpsised võimaldavad ära tunda kasutaja seadme erinevate veebilehtede külastamisel.

Küpsiste jagunemine tulenevalt nende paigaldamise ajast:
- Ajutised ehk sessioonipõhised küpsised – võimaldavad ühendada kasutaja tegevusi ühe ja sama veebilehitseja sirvimissessiooni jooksul ajutiselt. Ehk siis veebilehitseja akna avamisest kuni selle sulgemiseni või kuni 4 tunni möödumiseni pärast viimast lehevaatamist.
- Püsivad küpsised – salvestatakse kasutaja seadmele püsivalt küpsises määratletud ajaks ning aktiveeritakse iga kord, kui kasutaja külastab veebilehte, millelt küpsis paigaldati.

Küpsiste jagunemine tulenevalt nende kuuluvusest:
- Esimese osapoole küpsised – pärinevad veebilehelt. Nende küpsiste abil võidakse salvestada teavet, mida taaskasutatakse veebilehe taaskordsel külastuskorral. Isikuandmete töötlemise seisukohalt on esimese osapoole küpsise paigaldajaks vastutav töötleja (või ükskõik milline tema volitatud töötleja), kes haldab külastatavat veebilehte.
- Kolmandate osapoolte küpsised – pärinevad näiteks teiste veebilehtede reklaamidelt, mis asuvad kasutaja poolt külastataval veebilehel. Isikuandmete töötlemise seisukohalt on kolmanda osapoole küpsise paigaldajaks vastutav töötleja, kes erineb külastatava veebilehe haldajast.

Küpsiste jagunemine sõltuvalt nende paigaldamise eesmärgist:
- Hädavajalikud küpsised – olulised veebilehtedel ringiliikumiseks, selle funktsioonide kasutamiseks ning kasutajate poolt valitud teenuste osutamiseks. Ilma nende küpsiste paigaldamiseta ei saa kasutajale veebilehte ja tema poolt soovitud teenuseid osutada.
- Statistilised küpsised – koguvad informatsiooni veebilehe kasutajakogemuse kohta. Näiteks milliseid veebilehti kasutaja kõige sagedamini külastab ja milliseid veateateid ta veebilehtedelt saab. Kogutud informatsioon liidetakse ja anonümiseeritakse. Nende küpsiste eesmärgiks on parandada veebilehtede toimimist.
- Analüütilisi küpsiseid - mis koguvad teavet selle kohta, kuidas veebilehte kasutatakse. Näiteks, milliseid sisulehti külastatakse kõige enam või mida külastajad veebilehelt otsivad jne. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat otseselt tuvastada. Siia hulka kuuluvad nt Google Analyticsi ja Hotjari küpsised.
- Eelistuste küpsised – võimaldavad jätta meelde kasutaja tehtud valikuid ja tunnuseid. Näiteks teksti suurus, kasutajanimi, keel või kasutaja asukohariik ja muud sarnased valikud ning tunnused. Need küpsised võimaldavad pakkuda personaalsemaid ja mugavamaid võimalusi veebilehe kasutamiseks.
- Reklaamiküpsised – võimaldavad näidata kasutajale personaliseeritud reklaami ja viia läbi turu-uuringuid ning -analüüse. Reklaamiküpsised kasutavad kasutaja käitumise ja huvide kohta saadud andmeid. Saadud andmeid võidakse jagada reklaamivõrgustikega ja reklaamiteenuse pakkujatega.

Küpsiste lubamine, keelamine ja seadistuste muutmine
Bidrento.ee võimaldab veebilehe kasutajatel hallata kõiki kasutaja nõusoleku alusel kasutatavaid küpsiseid. Oma eelistusi saab muuta üksikult veebilehe seadetes. Eeltoodud küpsiste reguleerimine ei kehti hädavajalike küpsiste kohta, ilma mille(de)ta ei ole veebilehe kasutamine võimalik ja mille(de) kasutamiseks ei vaja Bidrento.ee kasutaja nõusolekut.

Küpsiste lubamine, keelamine ja seadistuste muutmine erinevates veebilehitsejates:
Internet Explorer: http://support.microsoft.com/kb/278835
Chrome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History
Opera: https://www.opera.com/help/tutorials/security/privacy/
Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042

Alusta juba täna!

Aitame Sul leida sobiva üürniku kiiremal ja mugavamal viisil!