KKK

1. Mis on Bidrento?
Üürikinnisvara platvorm kiireks ja mugavaks üürnike leidmise protsessi haldamiseks. Kogu üüriprotsess on viidud online-keskkonnad, alates üürihinna läbirääkimisest, üürnike taustakontrollist kuni lepingu genereerimiseni ühe klikiga. Bidrento pakub:
- Üürileandjale võimaluse hallata kõik üürihuvilised ühes kohas, saades ülevaade nende taustast, ning teha seejärel endapoolne teadlik valik
- Üürnikule võimaluse teha üürihinna pakkumisi oksjoni vormis või avaldada oma üürisoovi online-keskkonnas

2. Kuulutuste tüübid Bidrento platvormil?
Bidrento platvormil on kahte tüüpi kuulutusi:
- Tavakuulutused ehk fikseeritud üürihinnaga kuulutused, kus üürnikud saavad avaldada oma üürisoovi läbi meie platvormi või
- Oksjonikuulutused ehk hinnaläbirääkimine lubatud.
Mõlema kuulutuse tüübi puhul, üürnikul tuleks täita ankeet enne soovi avaldamist või pakkumuse tegemist.

3. Kuidas alustada kui oled Üürileandja?
- Registreeri konto;
- Sisesta üüriobjekti andmed;
- Määra kuulutuse tüüp: tavakuulutus (fikseeritud üürihinnaga kuulutus) või hinnalääbirääkimine lubatud (oksjoni vormis kuulutus);
- Määra soovitud üürihind;
- Sisesta üüriobjekti kuulutuse kestvus;
- Vaata tehtud üürisoovi avaldusi või pakkumisi;
- Tutvu üürniku taustainfoga ning rahvastikuregistri ja maksehäirete raportiga;
- Sul on võimalik võtta üks tasuta fakti-ja maksehäireraport ühe üürniku kohta. Kõik järgnevad raportid on lisatasu eest;
- Vali sobiv üürnik ehk võitja ning võta temaga ühendust;
- Genereeri eeltäidetud üürileping ühe klikiga.

4. Kuidas Bidrento töötab Üürileandja puhul?
Bidrento kasutamine on üürileandjale väga lihtne. Üürileandjad saavad lisada kuulutusi oma üüriobjektidele (korter, tuba, maja, majaosa, äripind, garaaž) ning määrata kas üürihind on fikseeritud või hinnaläbirääkimine lubatud. Fikseeritud hinnaga kuulutuse puhul üürnikud saavad online-keskkonnas avaldada oma üürisoovi ja kui hinnaläbirääkimine on lubatud, siis üürnikud saavad teha pakkumisi üürileandja poolt määratud hinnast kõrgemale või madalamale. Mõlema kuulutuse tüübi puhul üürileandja määrab kuulutuse lõppemise kuupäeva ning soovitud hinna. Kõikide üürihuviliste taustainfoga on võimalik ka koheselt tutvuda ja selleks ei pea ootama kuulutuse lõppemist. Üürikuulutuse hinna sees on tasuta rahvastikuregistri ja maksehäireraport ühe üürniku kohta. Täiendavaid raporteid on võimalik juurde osta. Kuulutuse lõppedes saab üürileandja valida endale pakkujate seast sobiv üürnik ning võta temaga ühendust, et sõlmida üürileping.

5. Kuidas valida võitja ehk sobilik Üürnik (üürileandjale)?
Vaata videot siit: https://bidrento.ee/kuidas-kasutada-bidrento-platvormi. Tutvu huviliste avaldustega või pakkumistega ning kindlasti ka nende taustainfoga. Juhul, kui üürnik pakub kuulutuses määratust madalamat hinda, siis tasub kindlasti tutvuda tema taustaga ja kaaluda tema tulu/riski suhet. Võib-olla täidab just see üürnik kõik need kriteeriumid, mida oma tulevaselt üürnikult ootad. Sobiv üürnik tuleks välja valida hiljemalt 48h jooksul peale kuulutuse lõppu.
Kui  valitud üürnikuga ei läinud mingil põhjusel tehinguks ning üürilepingut ei sõlmitud, siis vali pakkujate seast järgmine üürnik ja võta temaga ühendust. Pane tähele, et kokkuvõttes Sul on järgmiste üürnike valimiseks 1 nädal alates kuulutuse lõppemise kuupäevast ehk sobiv üürnik peab olema valitud 1 nädala jooksul, millest esimese üürniku valik peab olema tehtud 48 tunni jooksul peale kuulutuse lõppemist.
Kõik üürnikud, keda ei valitud võitjaks, saavad ühe nädala pärast peale kuulutuse lõppemist süsteemi poolt automaatse teavituse, et nemad ei osutunud võitjateks.

6. Kaua on mul üürileandjana aega, et valida võitja ehk sobilik Üürnik?
Kuulutuse lõppedes vaata üle kõigi üürnike poolt tehtud pakkumised või avaldused ja tee oma esimene valik hiljemalt 48h jooksul. Kui Sa seda ei tee, siis saadetakse peale kuulutuse lõppu 72h möödudes, kõikidele pakkujatele automaatteavitus, et nemad ei osutunud võitjateks. See on vajalik selleks, et tagada mõlema osapoole kiire tegutsemine ning et mittesobilikud pakkujad ei peaks liiga kaua vastust ootama.
Kokkuvõtvalt on Sul alates oksjoni lõppemise hetkest aega sobiva üürniku valimiseks 1 nädal, AGA sellest esimese üürniku valik peab olema tehtud 48h jooksul peale kuulutuse lõppu. Kõik ülejäänud üürnikud, keda võitjateks ei valitud saavad peale 1 nädala möödumist vastava sisulise teavituse.
Sinu üüriobjektile tehtud parimate pakkujate andmed (“Vaata parimaid pakkumisi”) on peale kuulutuse lõppemist või deaktiveerimist nähtavad 1 kuu.

7. Mida ma peaksin tegema, kui valituks osutunud üürnik ei ole enam huvitatud minu üüriobjektist?
Oled endale huviliste/pakkujate seast valinud välja sobiva üürniku, märkinud ta läbi Bidrento süsteemi võitjaks ning võtnud ühendust üürilepingu sõlmimiseks. Valitud üürnik aga ei ole enam huvitatud Sinu üüriobjektist ega soovi lepingut sõlmida. Nüüd saad valida endale tehtud pakkujate seast uue sobiva üürniku või oma kuulutust pikendada. Pane tähele, et kokkuvõtvalt on Sul alates kuulutuse lõppemise hetkest aega sobiva üürniku valimiseks 1 nädal. Sellest esimese üürniku valik peab olema tehtud 48h jooksul peale kuulutuse lõppu.
Parimaid pakkumisi saad vaadata kuu aega peale kuulutuse lõppu või deaktiveerimist.

8. Kui olen leidnud sobiva üürniku enne kuulutuse lõpptähtaega, siis mida peaksin tegema?
Sobiva üürniku leidmisel on Sul võimalik valida võitja ka enne kuulutuse lõpptähtaja ning sellega oma kuulutus ka deaktiveerida. Seejärel võta sobiva üürnikuga ühendust, et sõlmida temaga üürileping. Kõikidele teistele huvilistele/pakkujatele läheb kuulutuse deaktiveerimisel välja sellekohane teade, et kuulutus on deaktiveeritud ning nemad ei osutunud valituks.

9. Kes kellega peaks ühendust võtma kui kuulutus on lõppenud?
Kuulutuse lõppedes valib üürileandja endale pakkujate seast sobiva üürniku ning võtab temaga ühendust.

10. Kuidas Üürileandjana leida endale parim Üürnik?
Kui oled üürileandja, siis sobiva üürniku leidmiseks sisesta võimalikult täpsed andmed oma üüriobjekti kohta. Ole valmis vastama täiendavatele lisaküsimustele potentsiaalsete üürnike poolt ning valmis leppima kokku kohtumisi. Sobiva üürniku valimisel tutvu kindlasti ka pakkujate taustainfoga ning ära lähtu otsustamisel ainult hinnast. Mõtle läbi oma eelistused uue üürniku puhul. Kas Sinu üüriobjekt on sobiv väikelaste või lemmikloomadega peredele, mitme liikmeline võiks olla üürnike leibkond, kas Sinu jaoks on määrav suitsetamine, millise elustiili ning huvidega üürniku soovid leida jms.

11. Kui palju maksab Bidrento keskkonna kasutamine?
Konto loomine on kõikidele üürileandjatele ning üürnikele täiesti tasuta ning võtab aega kõigest mõne minuti. Tavakasutaja hinnakirja leiad siit (https://bidrento.ee/tavakasutaja-hinnakiri). Kui soovid liituda ettevõttena, siis võta meiega ühendust.

12. Kuidas alustada kui oled Üürileandja ja soovid liituda ettevõttena?
Ettevõtetele on eraldi paketid ning hind sõltub üüritavate objektide arvust ning üürikuulutuste kohast lehel. 

13. Kuidas alustada kui oled Üürnik?
- Vaata kuulutusi Bidrento platvormil;
- Vali endale sobiv üüriobjekt/üüriobjektid, kuhu soovid kolida või oma ettevõttele kontoripinna luua;
- Täida ära ankeet. Soovitame täita põhjalikult, et eristuda teistest potentsiaalsetest üürnikest;
- Tee endapoolne hinnapakkumine või avalda üürisoovi, et saada huvipakkuva kinnisvaraobjekti uueks üürnikuks;
- Võta ühendust üürileandjaga, juhul kui soovid ka eelnevalt tutvuda objektiga;
- Kui osutud väljavalituks, siis võtab üürileandja sinuga peagi ühendust, et sõlmida üürileping.

14. Kuidas Bidrento töötab Üürniku puhul?
Bidrento kasutamine on üürnikule väga lihtne. Peale konto loomist ja lisainfo täitmist saad hakata tegema pakkumisi või üürisoovi avaldusi. Bidrento platvormi peamine eelis üürnikule on võimalus teha oma hinnapakkumise nii üürileandja poolt määratud hinnast madalamale kui ka kõrgemale (kehtib ainult oksjoni tüübi kuulutustel). Siinjuures tasub alati oma profiili täita põhjalikult kuna tihti just üürniku taustainfo määrab olulist rolli üürniku valimisel. Kui üürileandja valib Sind võitjaks, siis võtab ta Sinuga peale kuulutuse lõppemist personaalselt ühendust. Juhul kui üürnik saab leitud varem kui lõpeb kuulutus, siis vaata küsimust nr 8.

15. Miks ma ei saa teha pakkumisi?
- Sinu profiil ei ole täidetud. Bidrento keskkond baseerub lihtsusele, mugavusele ning läbipaistvusele. Seetõttu tuleb kõigil üürnikel, kes soovivad teha pakkumisi, täita ära oma lisainfo. Pane tähele, et mida põhjalikumad andmed enda kohta sisestad, seda paremini eristud teiste potentsiaalsete üürnike seast.
- Sinu aktiivsete pakkumiste arv on täis. Korraga saab osaleda 5 aktiivsel oksjonil.
- Sinu poolt valitud kuulutus on lõppenud või üürileandja poolt peatatud.

16. Olen Üürnikuna teinud pakkumisi, mis nüüd edasi saab?
Üürnikuna on Sul võimalik osaleda korraga 5 aktiivsel oksjonil. Oma tehtud pakkumistel ning aktiivsetel kuuutustel saad mugavalt silma peal hoida ning soovi korral teha kõrgemat hinnapakkumist. Üürileandjal on võimalik sobiva üürniku leidmisel kuulutus ka varem deaktiveerida.
Kuulutuse lõppedes valib üürileandja endale pakkujate seast sobiva üürniku. Kui Sina osutusid valituks, saad vastava teate ja üürileandja võtab Sinuga ühendust, et sõlmida üürileping. Kui Sa ei osutunud valituks, siis saadetakse Sulle ühe nädala pärast peale kuulutuse lõppemist sellekohane teade.

17. Kuidas võita ehk osutuda sobilikuks Üürnikuks?
Üürnikuna täida ära enda kohta võimalikult täpsed lisaandmed, et paista silma teiste potsentsiaalsete üürnike seast. Pakkumise tegemisel tutvu vajadusel ka hetkelise turuhinnaga ning veendu, et Sinu poolt tehtud pakkumine oleks üüriobjektiga vastavuses. Ole kannatlik ning hoia oma aktiivsetel kuulutustel ka jooksvalt silma peal, et soovi korral oma pakkumise hinda tõsta.

18. Kuidas toimub üürihinna läbirääkimine Bidrento platvormil?
Üürihinna läbirääkimine toimub Bidrento platvormil oksjoni vormis. Üürileandja määrab kuulutuse lisamisel enda poolt soovitud üürihinna. Üürnik saab pakkuda määratud hinnast madalamat või kõrgemat üürihinda. Kui üürileandja ei soovi pakkujate seast mitte ühtegi üürnikku valida, siis saab ta oma kuulutust kas pikendada või selle peatada.

19. Mis on Automaatpakkuja?
Automaatpakkumist on mugav kasutada juhul, kui Sul pole võimalik huvipakkuva oksjon tüüpi kuulutuse kulgu pidevalt jälgida ja oma pakkumisi uuendada - süsteem teeb seda Sinu eest. Pakkumise samm on 5€ ning automaatpakkuja töötab kuni Sinu poolt määratud maksimaalse summani.
Juhul, kui automaatpakkuja on seadistatud mitmel kasutajal, tõuseb oksjoni hind koheselt summani, mil üks pakkumine ületab teist (kummagi pakkuja maksimaalse summani).

20. Mida teha, kui olen unustanud oma parooli?
Parooli saad taastada klikkides sisselogimisel “Unustasid salasõna?” lingil. Seejärel sisesta oma e-mail, millega on Sinu konto seotud ning toimi e-mailile saadetud juhiste järgi.

Ei leidnud vastust oma küsimusele? Võta meiega julgelt ühendust!

Alusta juba täna!

Aitame Sul leida sobiva üürniku või üüripinna kiiremal ja mugavamal viisil!